
Гіпсофіли — дрібні, але надзвичайно привабливі квіти, які стають все більш популярними в Україні. Крім того, на сьогоднішній день вартість букета з гіпсофіл суттєво нижча, ніж з тюльпанів або троянд.
Як правильно доглядати за гіпсофілами — читайте в статті.
Грамотний догляд за гіпсофілами
Флористка Ольга Маценко стверджує, що догляд за гіпсофілою у вазі зовсім нескладний: змінюйте воду кожні 1-2 дні та підрізайте гострим ножем.
Перед зануренням у воду — видаліть дрібні зелені листочки зі стебел.
Це допоможе уповільнити розмноження шкідливих мікробів. Гіпсофіла здатна довго стояти у вазі. А якщо її засушити, вона перетвориться на сухоцвіт, зберігши свою форму та початковий колір.
Необхідність ставити гіпсофіли у воду
На думку флористів, не завжди. Багато хто купує гіпсофілу заради її чудового суцвіття. У цьому випадку зволожувати квіти не обов’язково.
Так квіти довше збережуть свій первісний свіжий вигляд. Хоча в магазині, куди доставляються букети, їх вигляд буде дещо іншим. Квіти та листя можуть залишатися свіжими від тижня до трьох.
Гіпсофіли: основні моменти
Після отримання гіпсофілів обов’язково обріжте стебла на один-два сантиметри, і якщо не збираєтеся засушити — помістіть їх у воду. Гіпсофіла досить невибаглива, проте її краще тримати у світлому приміщенні при температурі 0-1 градус за Цельсієм.
Важливо: якщо ви хочете отримати сухоцвіт, гіпсофілу потрібно зберігати в сухому й теплому місці.
При надмірній вологості повітря на них можуть з’явитися плямки. Кімнатна температура для них цілком комфортна. Хоча не варто спеціально ставити квіти поруч з джерелами тепла, такими як батареї, обігрівачі або настільні лампи.
Як доглядати за гіпсофілою в коробці
За гіпсофілою в коробці потрібен постійний догляд. Все просто: щоденно доливайте воду у флористичну губку. Для цього зручно використовувати воронку з тонким носиком або пульверизатор.