Зазвичай після покупки цикламену на наступний день його квіти та листя зникають. Це не привід для паніки, оскільки для рослини така поведінка природна.

Як доглядати за цикламеном в домашніх умовах — дивіться в статті nominal.com.ua.

Що робити з цикламеном одразу після покупки

Флористка Марія Шевчук-Волинець підкреслює, що рослині спочатку потрібно адаптуватися до нового середовища. Ваше завдання — забезпечити квітці умови, в яких вона буде відчувати себе комфортно.

Цикламен слід розмістити на світлому та прохолодному місці. Ґрунт не має пересихати. Якщо потрібно, полийте рослину, найкраще це робити в піддон.

Так рослина отримає саме стільки вологи, скільки їй потрібно, а також важливо забезпечити достатню вологість повітря.

Не удобрюйте цикламен протягом місяця після покупки, оскільки він уже забезпечений усіма необхідними поживними речовинами.

Важливо, щоб на квітку потрапляло світло, але уникайте прямих сонячних променів, оскільки цикламен надає перевагу тіні дерев.

Цикламен: яка вода потрібна для поливу

Експерт підкреслює, що вода повинна бути м’якою, відстояною та кімнатної температури. Під час цвітіння поливати слід рясно, щоб не допустити застою води. У період спокою полив варто значно зменшити, але стежити, щоб ґрунт не висихав.

Полив цикламену рекомендується здійснювати під корінь, оскільки вода не повинна потрапляти на верхню частину бульби та пагони, щоб уникнути загнивання.

Рослину також не варто обприскувати. Якщо в приміщенні жарко, підвищуйте вологість повітря, щоб допомогти квітці пережити спеку.

Необхідна температура для цикламену

Оскільки рослини надають перевагу прохолоді, сприятлива температура для їхнього життя складає +14-16 °C. Влітку важливо, щоб температура не піднімалася вище +25 °C.

У зимовий період горщики з цикламами слід розташовувати подалі від опалювальних приладів та інших джерел тепла. Цикламен не переносить протягів, але приміщення слід регулярно провітрювати.

Коли і як підгодовувати цикламен та пересаджувати його

Добриво для цикламена вносять двічі на місяць, використовуючи комплексні добрива для квітучих рослин. У період спокою підгодівлю не проводять.

Крім того, влітку рослину варто пересадити. Горщик не повинен бути надто великим, але має мати дренаж. Використовуйте стерильний субстрат для пересадки.

Пересаджуйте обережно, не пошкоджуючи коріння. Зазвичай пересаджують методом перевалки разом з комом землі. Поливайте помірно та забезпечуйте квітку підгодівлями в прохолодному місці.

Якщо ви зацікавлені в догляді за рослинами, вам також може бути цікавий наш матеріал про ТОП-5 інгредієнтів, які допоможуть вашій шкірі так само ТОП-5 інгредієнтів в масках для обличчя, які реально працюють