
Якщо ти задаєшся питанням, який новий девайс вибрати — ми завжди раді допомогти тобі, представивши невеликий огляд технічних характеристик сучасних популярних моделей. Дослідження показують, що українці віддають перевагу смартфонам із бюджетної цінової категорії, хоча й пристрої середнього класу вражають своїми можливостями. Отже, який телефон варто придбати у 2025 році — розкажемо в цьому матеріалі Nominal.com.ua.
На які параметри бюджетного телефона звернути увагу
Фахівці підкреслюють, що у 2025 році потрібно приділяти увагу новим моделям від відомих виробників смартфонів. Якщо ти надаєш перевагу операційній системі iOS, то твій вибір, ймовірніше за все, зупиниться на iPhone. Якщо тебе цікавить потужна камера в більш доступних аналогах, тоді радимо звернути увагу на останню модель Samsung Galaxy на базі Android.
Перш ніж починати вибір і вирішувати, який телефон краще придбати у 2025 році, визначся з тим, які вимоги у тебе до:
- екрану;
- процесору;
- об’єму пам’яті;
- часу роботи батареї;
- функціоналу камери;
- додаткових характеристик.
Якщо ти готовий(-а) розглянути ці питання, то половина справи в пошуках нового ідеального смартфона вже завершена, оскільки ти точно знаєш, що саме важливо тобі.
Екран
Екран — це чіткість та насиченість зображення і комфорт для очей, адже іноді ми дивимося на нього годинами.
Сьогодні FullHD-панель є більше стандартом, ніж розкішшю, тому обирай ту, що має роздільну здатність 2400 x 1080 (перше число може варіюватися);
Вибір дисплеїв складається з IPS і AMOLED. Другі вважаються більш сучасними, вони яскравіші та контрастніші, але рідко зустрічаються в бюджетних пристроях.
Процесор
- якщо ти хочеш придбати бюджетний смартфон для дзвінків та інтернет-серфінгу, але без мобільних ігор — є гідні варіанти з чіпом Mediatek;
- якщо плануєш грати в ігри, краще обрати пристрій на базі Qualcomm Snapdragon. Це більш дорогий, але й більш продуктивний варіант;
- HiSilicon Kirin — чіпи, що зустрічаються у Huawei. Samsung використовує процесори Exynos. Ці процесори схожі на Qualcomm Snapdragon;
- низьку продуктивність мають гаджети на чіпах Unisoc, Micromax, Hisense. Вони ледве справляються з базовими завданнями: дзвінки та смс;
- процесори Apple забезпечують швидку роботу та високу енергоефективність.
Частота процесора
- ще одна деталь: при частоті від 1,3 ГГц смартфон “літає” на простих завданнях: відкриває додатки, соцмережі;
- а щоб одночасно працювало кілька додатків або месенджерів, краще вибрати пристрій із процесором моделей з частотою роботи від 1,8 ГГц.
Вмістимість пам’яті
Вбудована пам’ять
Це — основна пам’ять смартфона, яку ти заповнюєш фото, відео, документами та іншим. Якщо хочеш купити бюджетний пристрій, але такий, щоб відповідав сучасним вимогам, обери гаджет із вбудованою пам’яттю від 128 Гб.
Також врахуй тип сховища: UFS 2.2 (або 2.1) — сучасний стандарт, eMMC 5.1 — вже морально застарілий.
Для ігор краще вибирати варіант із великим обсягом пам’яті. Або розширь її, використовуючи додаткову карту пам’яті.
Оперативна пам’ять
Оперативна пам’ять впливає на продуктивність смартфона, і від неї залежить, скільки додатків ти можеш використовувати одночасно.
Зараз гарною ємністю оперативної пам’яті вважається 6 ГБ, а ось пам’ять у 3 ГБ або менше може швидко заповнитися, через що пристрій почне гальмувати.
Тривалість заряду батареї
Залежність роботи пристрою та ступінь автономності визначаються ємністю батареї. Сьогодні майже всі нові бюджетні пристрої оснащені акумулятором ємністю 4500-5000 мАг. І навіть серед бюджетних моделей можна знайти пристрої з хорошим бонусом у вигляді швидкої зарядки (бездротової або дротової).
Особливості камери
Технічні характеристики, такі як мегапікселі та інші параметри камери, не завжди показують реальну якість знімків. Проте варто звернути увагу на такі додаткові функції, як наявність ширококутного об’єктива, функцію стабілізації при відеозйомці, автоматичне фокусування, а також різні режими, які дозволяють знімати вночі, робити панорамні фотографії і надавати знімкам глибину та виразність.
На що ще звернути увагу при купівлі нового телефона у 2025 році
- інноваційні можливості зв’язку: підтримка 4-5G для високошвидкісного інтернету, Bluetooth 5.2 та вдосконалені системи навігації для швидкого підключення до мережі та інших пристроїв;
- матеріали: смартфон може мати пластиковий або металевий корпус із захистом від води та пилу;
- безпека та біометрія: сканери відбитків пальців і розпізнавання облич для захищеного використання телефона.
Враховуючи всі наведені фактори, ви зможете зробити усвідомлений вибір, орієнтуючись на свої потреби та бюджет. Якщо ви цікавитесь не лише характеристиками, але й зовнішнім виглядом пристроїв, то вам буде корисно дізнатися про останні тенденції в дизайні iPhone 16 Pro, який є прикладом поєднання елегантності та сучасних технологій.