Політична нестабільність, пов’язана з частими провокаційними висловлюваннями президента США Дональда Трампа, обійшла стороною фінансові ринки. Принаймні, поки що. До того ж курс гривні щодо долара навіть зміцнився.

Який курс долара сьогодні, 3 квітня 2025 року, та динаміка зміни цін валют за останні місяці — у матеріалі Nominal.com.ua.

Офіційний курс долара та євро до гривні 3 квітня 2025 року

За даними сайту Мinfin.com.ua на 3 квітня 2025 року, Національний банк України (НБУ) встановив офіційний курс долара США на рівні 41,3162 гривні за 1 долар, що на 0,0568 грн нижче порівняно з попереднім днем.

На 3 квітня 2025 року офіційний курс євро до гривні, встановлений Національним банком України, дорівнює 44,6339 грн за 1 євро.

Зниження курсу долара триває шостий день поспіль, що означає тенденцію до зміцнення гривні на валютному ринку.

курс валют Nominal

На міжбанківському ринку долар зберігав стабільність — 41,32 грн за долар (купівля) і 41,35 грн за долар (продаж).

Курс валют в обмінниках банків України на 3 квітня 2025

курс валют в обмінниках Nominal

Ринковий курс євро на 3 квітня становить 45,0426 грн.

Зверніть увагу, що курси валют можуть коливатися протягом дня і варіюватися в залежності від відділення банку. Тому перед візитом краще уточнити актуальну інформацію у вибраному обміннику чи банку.

Курс валют: причини зміцнення гривні

Протягом останніх шести днів гривня трохи зміцнилася, і на це є кілька причин. По-перше, українські аграрії та металурги активно експортують продукцію, що приносить у країну більше іноземної валюти. Також значну роль відіграє IT-сектор, який заробляє валюту, надаючи послуги за кордоном.

Крім того, іноземні інвестори купують українські державні облігації, для чого вони змушені обмінювати валюту на гривню. Це збільшує попит на національну валюту.

Ще одним фактором стало скорочення імпорту та стабілізація цін на енергоносії, через що знижуються витрати на покупку товарів з-за кордону.

Україна продовжує отримувати фінансову допомогу від міжнародних партнерів, що додатково зміцнює валюту та стабілізує гривню.

Однак ці фактори можуть бути тимчасовими, і поки рано говорити про довгострокове зміцнення національної гривні.

Раніше ми писали про ліміти НБУ на використання валютних карток.

Скриншоти з сайту Мinfin.com.ua.