Нещодавно нікотинові паучі вважалися безпечною альтернативою сигаретам, а наразі вони викликають суперечки серед фахівців охорони здоров’я.

Для одних вони є засобом позбавлення від куріння, тоді як інші вважають їх прихованою загрозою, що створює ще більшу залежність. Що собою являють ці маленькі нікотинові пакетики і як вони регулюються в Україні? Дізнайся прямо зараз у матеріалі Nominal.com.ua!

Що собою являють нікотинові паучі

Згідно з Віледжем, нікотинові паучі це невеликі мішечки, що містять синтетичний або натуральний нікотин, рослинне волокно, воду, підсолоджувачі та ароматизатори. Їх розмішують під верхньою губою, де нікотин поступово вивільняється та всмоктується через слизову.

Виробники рекламують паучі як бездимну і менш шкідливу можливість порівняно із звичайним курінням, оскільки вони не виділяють продукти горіння, такі як смоли та канцерогени.

Проте, медики та дослідники зазначають, що нікотин залишається сильнодіючою речовиною, що викликає стійку залежність, незалежно від способу його використання.

Вплив на організм

Паучі надають дозу нікотину без диму та запаху, тому вони особливо популярні серед молоді. Проте медики застерігають: їх легка доступність і відсутність соціальних обмежень можуть лише підсилити залежність.

Користувачі поділилися з виданням, що вони відчули у своєму організмі після початку вживання нікотинових паучів.

Якщо не використовувати паучі, ти ніби випадаєш із реальності стає важко зосередитися, починаєш нервувати, виникає загальне нездужання. Відмовитися від паучів складніше, ніж від сигарет.

При випадковому використанні занадто міцного пауча стало погано нудота, запаморочення, болі в животі. Важливо пам’ятати, що це не просто безневинна заміна, а продукт з відчутним ефектом на здоров’я.

Регулювання в Україні

Хоча популярність паучів стрімко зросла, чіткого законодавчого регулювання щодо вмісту нікотину в них все ще немає. Українські медики та Держпродспоживслужба реєструють випадки отруєння через надмірну концентрацію нікотину.

Так, нещодавно в Києві був випадок, коли чоловік після використання пауча з високою дозою нікотину (150 мг) опинився в лікарні з нудотою, блювотою та сильним головним болем.

Для контролю ринку у Верховній Раді обговорюється законопроєкт, що пропонує встановити максимальну концентрацію нікотину в паучах на рівні 20 мг. Крім того, з 1 вересня 2024 року паучі були обкладені акцизом, що принесе додаткові надходження державі, однак навряд чи зробить їх менш доступними.

Дослідження показують, що нікотинові подушечки можуть мати серйозні наслідки для здоров’я, незважаючи на їх порівняно меншу За права жінок чи проти чоловіків? Пояснюємо фемінізм і його походження простими словами.