З дитинства нас завжди цікавило питання, що станеться, якщо намочити Манту. Після проведення проби Манту багато хто з нас перебував під суворим наглядом батьків і шкільних медиків.

Найважливіше — під час прийняття душу прикривати місце проби рукою або зовсім утриматися від водних процедур кілька днів. Наскільки ж небезпечний контакт проби Манту з водою? Дізнайся, що буде, якщо намочити Манту, у цьому матеріалі.

Проба Манту: мити чи не мити

Сімейний лікар Олена Акуленко каже, що в дитинстві часто чула незмінне правило: якщо намочити Манту — слід від проби збільшиться, і вам помилково поставлять діагноз туберкульоз.

Проте, за словами лікаря, якщо намочити Манту, нічого страшного не станеться.

Проба Манту (або туберкулінова проба) — це діагностична процедура, для виявлення наявності туберкульозної інфекції в організмі.

Як діє проба Манту:

  • під шкіру вводиться безпечна речовина, яку організм сприймає як мікобактерію туберкульозу;
  • якщо організм не знайомий з інфекцією, реакції на речовину не відбудеться;
  • якщо інфекція вже проникала, імунітет розпізнає речовину і направить лімфоцити до цього місця;
  • на місці уколу виникає набряк і почервоніння;
  • побачивши таку реакцію, лікар визначає, що пацієнт може бути носієм інфекції (можливо, в сплячому стані).

Що станеться, якщо намочити Манту: принцип дії

Як стверджує лікар, сироватка вводиться під шкіру, а під час купання або миття рук вода не проникає достатньо глибоко, щоб вплинути на сироватку.

Отже, можна зробити висновок, що вода не впливає на результат проби Манту.

Додам, що в більшості країн світу, окрім пострадянських, лікарі, які проводять пробу Манту, не забороняють мочити місце уколу.

Є інший аспект. Подразнення може виникнути, якщо:

  • терти;
  • чесати;
  • активно масажувати місце проби.

Тому мочалка і рушник, які використовуються в душі, можуть дійсно викликати подразнення, яке помилково сприймуть як позитивну реакцію.

Правильніше не забороняти контакт з водою, а рекомендувати акуратно промокнути намоклу ділянку серветкою, замість витирати.

При цьому часто забувають попереджати, що натирання місця щеплення рукавом, сумкою та іншими предметами також небажано.

На завершення, важливо пам’ятати, що проба Манту — це безпечний метод діагностики, і невелика кількість води, що потрапила на місце уколу, не завдасть шкоди. Однак, якщо вас цікавить, як впоратися з іншими можливими небезпеками для здоров’я, рекомендуємо ознайомитися з матеріалом про те, що робити при укусі змії і як надати першу допомогу.