З 1 червня 2024 року в Україні було запроваджено новий тариф на електроенергію — 4,32 грн/кВт-год. У зв’язку з цим, українці почали шукати способи скоротити свої витрати на оплату електроенергії. Найпопулярнішим рішенням став тариф на світло день-ніч, який дає можливість заощаджувати на електроенергії в залежності від часу доби.

Докладніше про вартість тарифу день-ніч з 1 червня 2024 року — розповідаємо в нашому матеріалі Nominal.com.ua.

Що таке тариф на світло день-ніч

Тариф день-ніч передбачає різні розцінки на електроенергію в денний та нічний час. Для використання цього тарифу необхідно встановити двозонний або тризонний лічильник.

Головною перевагою такого тарифу є можливість зменшити витрати на електроенергію, переміщуючи частину споживання на нічний час.

Така стратегія орієнтована на заохочення використання електроенергії в нічні години, коли навантаження на мережу нижче.

Двозонний тариф

У випадку двозонних лічильників денний тариф діє з 07:00 до 23:00, а нічний — з 23:00 до 07:00. Встановивши такі лічильники, вдень вартість електроенергії складатиме 4,32 грн/кВт-год, а вночі вдвічі менше — 2,16 грн/кВт-год.

Тризонний тариф

При використанні таких лічильників, споживачі будуть платити:

  • з 8:00 до 11:00 та з 20:00 до 22:00 — 6,48 грн/кВт-год;
  • з 7:00 до 8:00, з 11:00 до 20:00 та з 22:00 до 23:00 — 4,32 грн/кВт-год;
  • з 23:00 до 07:00 — 1,73 грн/кВт-год.

Якщо порівнювати ці два тарифи, можна помітити, що в обох випадках нічний тариф починається і закінчується в один і той же час. Проте різниця в ціні вночі все ж присутня: у двозонному тарифі ціна менша на 50%, а в тризонному — складає 40% від загальної ставки.

У той же час, при встановленні тризонного лічильника потрібно враховувати, що в пікові години, тривалістю п’ять годин на добу, вартість за кВт-год складатиме 150% від стандартного тарифу.

Безумовно, тариф на електроенергію день-ніч — це чудовий спосіб заощадити кошти. Але при виборі між двозонним і тризонним лічильником потрібно враховувати, в який час доби ви найчастіше використовуєте електроенергію, щоб обрати для себе найбільш вигідний варіант.

На завершення, обираючи між двозонними і тризонними лічильниками, важливо враховувати як особисті потреби, так і можливості заощадження на електроенергії. Адже розуміння особливостей кожного тарифу може значно знизити витрати та оптимізувати споживання. Якщо вас цікавлять інші зміни в комунальних тарифах, рекомендуємо ознайомитися з матеріалом про нові платежі за газ у квітні 2025 року для українців.